Jak dopasować odpowiednią grubość styropianu do ocieplenia?

Jak dopasować odpowiednią grubość styropianu do ocieplenia?

Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele rodzajów styropianu do ocieplenia domu, dzięki któremu możemy właściwie zabezpieczyć fundamenty, elewacje, a także połać dachową przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Co to jest styropian eps i xps i w jaki sposób go stosować do ocieplenia domu? Na wszystkie pytania odpowie hurtownia styropianu, która zajmuje się nie tylko jego dystrybucją, ale również doradztwem dla indywidualnego klienta.

Jaki rodzaj styropianu można kupić w hurtowni?

W ofercie jaką prezentuje hurtownia styropianu, można znaleźć styropiany fasadowe oraz styropiany elewacyjne, a także inne materiały ociepleniowe, a każdy z nich powinien być używany w odpowiednim celu. Możemy je rozróżnić na podstawie grubości, wymiaru oraz twardości czy fakturze jaka się na styropianie znajduje. Jeżeli dobierzemy odpowiedni styropian albo jego zamiennik jakim jest styrodur, będziemy mieli gwarancję że będzie on spełniał właściwe zastosowanie w ociepleniu domu.

Grubość styropianu elewacyjnego ma znaczenie

Kiedy ocieplamy elewacje, powinniśmy zaopatrzyć się w specjalnie do tego przystosowane styropiany elewacyjne, które różnią się od tych fasadowych grubością i twardością. Jeżeli grubość styropianu jest odpowiednia, możemy mieć pewność że izolacja cieplna budynku zostanie wykonana prawidłowo. Tylko profesjonalna hurtownia styropianu zajmuje się doradzaniem i dystrybucją każdego rodzaju styropianu, aby klient mógł wybrać jego właściwą formę do ocieplenia fundamentów czy elewacji domu.

To właśnie parametry mają tutaj kluczowe znaczenie, od nich będzie zależała skuteczna izolacja termiczna domu. Wybór wysokiej jakości materiałów i odpowiednich parametrów styropianu to pewien sukces w ociepleniu każdego budynku.